Lütfen Bekleyin. Sayfa Yükleniyor....

 
DİLPORT KONTEYNER NAKLİYAT

Transit
Taşımacılığı

Transit taşımacılık, bir yükün uluslararası alanda taşınması kapsamına girmektedir. Eğer götürülecek ülkeye başka bir ülkeden veya birçok ülkeden geçilmesi gerekiyorsa buna transit taşımacılık denmektedir. Burada yük için güzergâh analizi yapılması oldukça önem taşımaktadır. Profesyonel bir nakliye şirketi yükün geçeceği ülkeleri tam anlamıyla belirlemeli ve en uygun güzergahı seçmelidir. Ayrıca ülkeler arası geçiş olacağından izin belgeleri de oldukça önem taşımaktadır. İlgili ülkelerin ticaret odalarından belgeler alınmalıdır. Bu belgeler her araç için ayrı ayrı olarak düzenlenmektedir. Yükleri taşıyan her araçta CMR adı verilen yük senedi de bulunmak zorundadır. Yükün ağırlığı, niteliği, aracın plakası gibi birçok bilgi, bu belgeye işlenmektedir. Teslim noktasında alıcı bu belgeyi onaylayarak yükü teslim almaktadır.

Transit yük taşımacılığında taraf olan ülkeler karşılıklı anlaşmalar yaparlar. Bu anlaşmalar sayesinde yıllık olarak geçiş hakkı tanınmış olmaktadır. Taşımacılık yapan nakliye şirketleri bu izinleri Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nin ilgili ülkedeki temsilcilerinden almalıdır.

Dilport Konteyner Nakliyat, transit taşımacılık hizmetinde sektörün önde gelen nakliye şirketlerinden biridir. Ülkemizin konumu dolayısıyla transit taşımacılık sık sık kullanılmaktadır. Dilport Konteyner Nakliyat, gerekli izin belgeleri ve alanında uzman kadrosu ile transit taşımacılığı uluslararası alanda başarı ile gerçekleştirmektedir. Tüm izin belgelerini tamamlayarak ülkeler arası taşımacılıkta sorunsuz bir nakliye süreci gerçekleştirmektedir.

https://www.dilport.com.tr/wp-content/uploads/2020/09/transti.png
bt_bb_section_top_section_coverage_image